Hotel Stadion

Hotel Stadion ideální příležitostí pro uspořádání soustředění a sportovních akcí! Poskytuje kompletní zázení, které sportovci potřebují. Více...

Hotel Stadion

Hotel Stadion ideální příležitostí pro uspořádání soustředění a sportovních akcí! Poskytuje kompletní zázení, které sportovci potřebují. Více...

http://www.tjroznov.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/367618920x300_tj_roznov.jpg http://www.tjroznov.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/6055701.jpg http://www.tjroznov.eu/components/com_gk2_photoslide/images/thumbm/451153759567920x300_hotel.jpg
 • 0
 • 1
 • 2

Oddíl Cyklistiky TJ Rožnov p.R. Tisk

 

cyk

občanské sdružení, reg. u MV ČR dne 16.5.1990 pod č.j. VSP/1-275/90-R
IČO: 00534439, DIČ: CZ00534439
bankovní spojení: ČS, č.ú.1763801329/0800 var. sym. 


HISTORIE


Ze vzpomínek cyklistické legendy – Bohumíra Koryčanského

Mám-li napsat o historii cyklistiky v Rožnově pod Radhoštěm, tak musím předeslat, že jde  především o vzpomínky téměř osmdesátníka na doby minulé. Je to i vzpomínání na ty od kterých jsem se o cyklistice mnoho dozvěděl. Mnozí z těch, kteří mi začátky cyklistiky v Rožnově přiblížili již bohužel nejsou mezi námi. Mám dojem,  že snad sudičky které stály u mého narození předurčily že se mně stal tento sport celoživotním koníčkem.
První zmínky o cyklistice v Rožnově souvisí se vznikem sportovního klubu SK Rožnov, který sdružoval sedm sportů a mezi nimi i jízdu na kole. Z vyprávění pamětníků vím, že v době, kdy mi bylo okolo šesti let byly pořádány závody na trati rožnovského trojúhelníku. Z Nábřeží přes horní most na náměstí a přes dolní most zpět na Nábřeží.
Oddíl cyklistiky, kterému se v tomto vzpomínání budu nejvíc věnovat byl založen v roce1950 a patřil jsem mezi jeho první členy. Vznikl v rámci TJ Sokol národní podniky Rožnov p/Rad. Zakládajícími členy byli pekař Bohumil Smejkal, který byl jeho prvním předsedou, Olda Nosek Zdeněk  Vańura a pak postupně já, J.Koláček Ctirad.Los Jar.Jonáš Karel Bradáč a další.V průběhu roku se oddíl rozrostl na 25 členů.
V roce 1952 došlo v rámci reorganizace sport.zařízení k rozdělení na dva samostatné oddíly při  nově vzniklých sportovních organizacích DSO Spartak (Tesla) a DSO Jiskra (Loana) Po šesti letech se oba oddíly opět spojily a vznikl nynější cyklistický odd. TJ.Rožnov p/Rad. Do čela tohoto oddílu se postavil dlouholetý předseda Ctirad Los který byl s malými přestávkami v čele oddílu 25let.
I když v některých obdobích nebyla členská základna oddílu velká, dokázali jeho členové svou obětavostí a přístupem k zadaným úkolům, že mohou být příkladem oddílům s daleko početnější členskou základnou.Organizovali jsme nebo se podílel na organizaci závodů ať už v našem městě nebo v působnosti kraje. Jednalo se o pořádání okresních či krajských přeborů. Ve spolupráci s deníkem Čs.sport jsme na okruhu na Záhumení uspořádali celostátní finále Závodu míru pionýrů,  kterého se zúčastnilo 40 družstev za přítomnosti čs.televize. Patřili jsme do organizačního štábu při zajišťování průjezdů Závodu míru naším městem.
Kopcovité terény ve kterých byly závody pořádány vždy přitahovaly velký počet startující ve všech kategoriích. Nelze pominout ani tradiční závod „Do vrch Pusteven“ , Jehož  43.ročník se pojede v roce 2014.   V prvých ročnících byl jeho účastníkem i vítěz Závodu míru Jan Veselý.
Získali jsme mnoho titulů v okresních i krajských přeborech ať už to bylo v jednotlivcích či  v družstvech. Byli jsme několikrát oceněni za práci s mládeží.
Naši členové úspěšně startovali na mnoha významných celostátních i mezinárodních etapových závodech. Na příklad to byly závody Okolo Slovenska, Košice-Tatry-Košice.Na hranice bratrského Polska,Lidice,Závod Česko Polské družby a další. Reprezentovali kraj nebo republiku.
Z těch nejúspěšnějších bych jmenoval:  
Koryčanský Bohumír senior        reprezentant ĆSR v letech 1956-1959   
Pelc Ladislav                               I.VT  
Koryčanský Bohumír junior         I.VT  
Kocurek Jar.                               Reprezentant ČR účastník Závodu Míru
V ženách to byly  Dohnalová Liba  Vodičková Eva  Bradáčova Barbora  Ekmajerová Jana

Toto moje ohlédnutí do historie je zároveň vyslovením hluboké úcty a poděkování všem zakladatelům sportovních aktivit v nejrůznějších odvětvích. Za léta činnosti oddílu se na jeho činnosti podílelo mnoho lidí. Zde chci uvést alespoň jména těch, jejichž činnost je s historií oddílu úzce spjata.
Smejkal Bohumil, Koryčanský Bohumír senior, Los Ctirad, Ritter Štěpán, Ing.Vinklárek Jiří, Bradáč Karel, Koláček Jan,  Koryčanský Václav, Vaňura Zdeněk.

Koryčanský Bohumír  - senior

 

Bohumír Koryčanský letos osalivl 80 let. Gratulovali mu představitelé města a TJ Rožnovp/R:

IMG4_s  IMG5_s


ČINNOST

  

PLÁN  SPOLEČNÝCH  CYKLO TRÉNINKŮ

LETNÍ PŘÍPRAVA

(do konce září(do závodu do vrchu Pusteven) )

 

Čtvrtek....................................16.30

Sraz na parkovišti u koupaliště.

Srdečně jsou zváni všichni příznivci cyklistiky!

V sobotu jsou společné tréninky pokud nejsou závody !

 

 

návrh SMLOUVAY mezi TJ Rožnov p.Radh. - oddíl cyklistiky a oddílovým závodníkem

NÁVRH NA SEZÓNU 2015

 

 

DRUŽSTVA V SOUTĚŽI

...

KONTAKTNÍ ÚDAJE

   Předseda oddílu:       Ing. Jiří Vinklárek
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
mob:   777 695 691   
Místopředseda: 

Bohumír Koryčanský
email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

 

Více informací na webu: www.tjroznov.eu

Komentáře (6)
 • Jiří Bubeník  - závod do vrchu Pusteven
  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli pustíte na start i soutěžícího bez zavodní licence a kde se dá taková licence získat jasné že tam nemůžete postavit jen tak někoho aby je tam zboural děkuji.
 • Koryčanský  - Tradiční Novoroční vyjížďka
  Příznivci cyklistiky!!!
  Na tradiční Novoroční vyjížďku se sejdeme
  1. 1. 2014 ve 14 hodin v prostoru křižovatky před hospodou U Janíků. Počasí nám přeje, tak snad bude i velká účast.
  Mirek Koryčanský
 • Daniel Štrunc  - cyklistika
  Pořádáte i něco jiného než závody
 • Daniel Rožnov  - Nevím
  :cheer: Opravdu nevím! jak to zistím hned napíšu.
 • Daniel Rožnov  - nevím
  nevím
Vaše kontaktní údaje:
komentář:
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch::(:shock::X:side::)
:P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s:!::?::idea::arrow:
Security
Prosím, vložte CAPTCHA kód, který čtete na obrázku.